Blog firmowy

Blog - bądź na bieżąco

Nowości z bloga Sprawdź co nowego

Elektromechaniczne a hydrauliczne nożyce gilotynowe

Elektromechaniczne i hydrauliczne nożyce gilotynowe są powszechnie stosowane w różnych branżach, szczególnie w przemyśle metalowym i obróbce blach. Obie te maszyny są niezbędne w przycinaniu i cięciu różnego rodzaju materiałów, ale działają na zupełnie różnych zasadach. W tym artykule przyjrzymy się bliżej tym dwóm typom nożyc gilotynowych, dowiemy się, jak działają, porównamy je i omówimy ich zastosowania.

Siła nacisku prasy krawędziowej - Kluczowy parametr w obróbce metalu

W dzisiejszych czasach produkcja metalowych elementów odgrywa kluczową rolę w wielu branżach. Od samochodów po sprzęt gospodarstwa domowego, metale stanowią nieodzowny składnik wielu produktów. Wytwarzanie skomplikowanych kształtów z twardych materiałów wymaga zaawansowanych technik, takich jak gięcie metalu przy użyciu pras krawędziowych.

Osie w prasie krawędziowej – Klucz do precyzyjnego gięcia

Prasa krawędziowa to niezwykle użyteczne narzędzie w przemyśle metalowym, umożliwiające gięcie różnego rodzaju blach. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się roli osi w prasie krawędziowej oraz jak wpływają one na precyzję i wszechstronność gięcia metali.

Zainteresowany ofertą? Skontaktuj się z nami