Sprzedaż

Olej maszynowy ORLEN

Wysokiej jakości olej maszynowy

Maszyny i urządzenia przemysłowe wymagają dobrych środków smarnych, aby funkcjonowały bezproblemowo przez jak najdłuższy czas. Dlatego warto postawić na zaufanych dostawców. Olej maszynowy dostępny w naszej ofercie spełnia wszystkie wymagania jakościowe, co gwarantuje prawidłową eksploatację posiadanego sprzętu przemysłowego.

Oleje maszynowe uznanego w kraju producenta

Zajmujemy się dystrybucją wyselekcjonowanych produktów, które pochodzą od prestiżowych marek. W przypadku olejów mowa przede wszystkim o firmie Orlen. To jedna z największych korporacji zajmujących się przemysłem naftowym w tej części Europy. Olej maszynowy do tokarki marki Orlen to specjalistyczny preparat zaprojektowany z myślą o branży produkcyjnej. Najlepszym dowodem na potwierdzenie tych słów są aprobaty światowych liderów różnych gałęzi przemysłu, m.in. Siemensa, Flendera, Mercedes-Benza Volvo czy BMW. To właśnie z tego powodu oleje maszynowe Orlen są chętnie wybierane również przez klientów indywidualnych.

Lekki olej maszynowy – charakterystyka

W naszym asortymencie znajdują się oleje typu L-AN. To środki smarne do powierzchni trących (np. łożysk) w maszynach przemysłowych. Składają się z mineralnych olejów bazowych o klasach lepkości ISO VG: 10, 15, 22, 32, 46, 68, 100 oraz 150. Do ich produkcji wykorzystuje się rafinowane destylaty, czyli przeróbkę ropy naftowej. Olej maszynowy otrzymał aprobaty L-AN 46 – TOP PORĘBA i L-AN 68 – FUM PORĘBA.

Najważniejsze parametry tej kategorii produktów to lepkość kinematyczna w temperaturze 40°C, wskaźnik lepkości, temperatura płynięcia oraz temperatura zapłonu. Różnią się w zależności od konkretnego modelu. Oleje maszynowe L-AN nie mają żadnych dodatków obniżających temperaturę krzepnięcia, w związku z czym należy stosować je w ogrzewanych pomieszczeniach. Ma to szczególne znaczenie zimową porą.

Zastosowanie i przechowywanie olejów maszynowych

Ze względu na swoje właściwości lekki olej maszynowy nadaje się do użycia głównie w lekko i średnio obciążonych elementach urządzeń przemysłowych. Mogą to być łożyska (toczne oraz ślizgowe), prowadnice, wrzeciona, przekładnie mechaniczne czy pomocnicze węzły tarcia. Poza tym olej maszynowy do tokarki znajduje swoje zastosowanie w napełnianiu układów hydraulicznych. Zależy to jednak od jego parametrów oraz konstrukcji systemu.

Sprzedawane przez nas oleje maszynowe znajdują się w polietylenowych kanistrach (5 lub 20 litrów) oraz stalowych beczkach (60 i 205 litrów). To jedyny dopuszczalny sposób ich przechowywania. Dzięki odpowiedniemu opakowaniu są chronione przed wilgocią i zanieczyszczeniami mechanicznymi, które mogłyby obniżyć skuteczność olejów. Dopuszczalny czas przechowywania wynosi 2 lata.

Na jakiej podstawie dobierać olej maszynowy?

Najważniejszą zasadą dotyczącą wyboru produktu jest kierowanie się ISO VG. Wszystkie produkty opisane na naszej stronie mają wyszczególnioną klasę lepkości. Konstrukcje maszyny wymagają określonej jakości oleju, którą wskazuje jej producent. Oprócz tego olej maszynowy do tokarki może zostać dobrany na podstawie wartości temperatury eksploatacji, mieszalności baz olejowych czy kompatybilności z materiałem uszczelnień. Należy porównać lekki olej maszynowy z zaleceniami producenta, by uniknąć błędów. Zastosowanie nieprawidłowego preparatu wiąże się ze skróceniem żywotności urządzenia lub nawet jego uszkodzeniem.

Olej maszynowy do tokarki w dobrej cenie

Proponowany przez nas koszt zakupu z pewnością zwróci uwagę. Olej maszynowy Orlen wyróżnia się znakomitym stosunkiem ceny do jakości. Dzięki temu każdy zakład przemysłowy może bez problemów zaopatrzyć się w środki smarne niezbędne do utrzymania sprzętu w dobrym stanie.

Zainteresowanych ofertą zachęcamy do składania zamówień poprzez naszą witrynę. W przypadku pojawienia się pytań dotyczących asortymentu można skontaktować się z nami drogą telefoniczną lub mailową. Z przyjemnością rozwiejemy wszelkie wątpliwości i doradzimy, który lekki olej maszynowy wybrać, aby spełnił wymagania konstrukcyjne.

Zainteresowany ofertą? Skontaktuj się z nami