Sprzedaż

Olej przekładniowy ORLEN

Specjalistyczny olej przekładniowy ORLEN w asortymencie firmy BITOP

Poniżej przedstawiamy Państwu szeroką ofertę przemysłowych olejów przekładniowych ORLEN cechujących się przede wszystkim wysoką jakością oraz optymalnie opracowanym składem. W ich recepturze uwzględnione są selektywnie rafinowane oleje mineralne oraz zmyślnie dobierane, pozbawione ołowiu dodatki. Mają one za zadanie optymalizować właściwości smarne olejów, zmniejszać współczynnik korozyjności, a także działać deemulgująco i przeciwpiennie oraz poprawiać poziom ochrony przed utlenianiem.

Opisany skład sprawia, że proponowane przez nas oleje przekładniowe ORLEN gwarantują zwiększoną ochronę przed starzeniem, optymalny stopień filtrowalności, możliwość efektywnej pracy w skrajnych temperaturach, wydłużoną żywotność, a ponadto również istotnie podwyższoną względem wyrobów konkurencyjnych odporność przeciwkorozyjną.

Każdy olej przekładniowy ORLEN proponujemy Państwu w dwóch różnych wariantach wielkości, tj. w kanistrze o pojemności 20 litrów albo w beczce, której objętość wynosi 205 litrów.

Oleje przekładniowe ORLEN – najważniejsze zastosowania

Głównym przeznaczeniem olejów przekładniowych ORLEN jest – w zależności od wariantu konkretnego oleju – smarowanie średnio lub wysoko obciążonych przekładni mechanicznych obecnych w ramach maszyn przemysłowych, które narażone są na częste przenoszenie obciążeń uderzeniowych.

Do przykładów takich urządzeń zaliczyć można m.in. walcownicze maszyny wykorzystywane w branży hutniczej, maszyny budowlane, obrabiarki, przekładnie gazowych oraz parowych turbin, maszyny stosowane w obrębie cementowni i przemysłu papierniczego, a także urządzenia przeładunkowe czy podnośniki używane na potrzeby sektora okrętowego.

Co do zasady olej przekładniowy ORLEN może zostać wykorzystany w niemal dowolnych urządzeniach przemysłowych pracujących w temperaturze nieprzekraczającej 120°C, które do efektywnego działania wymagają olejów o zoptymalizowanych właściwościach w zakresie:

  • wysokiej trwałości warstwy smarnej w kontekście obciążeń – właściwość tę proponowane przez nas oleje przekładniowe ORLEN zapewniają m.in. dzięki uwzględnieniu w ich recepturze dodatków typu EP (Extreme Pressure),
  • stabilności termooksydacyjnej – szczególnie podczas pracy w relatywnie wysokich temperaturach,
  • właściwości deemulgujących i ochrony przeciwkorozyjnej – przede wszystkim w odniesieniu do metalu nieżelaznego oraz żelaza.

Oferowane przez BITOP oleje przekładniowe ORLEN z powodzeniem można również wykorzystać w ramach przekładni pracujących w środowiskach agresywnych, gdzie narażone są one na kontakt z gazami korozyjnymi czy też parą wodną, a także w obrębie wciągarek, dźwigów lub innych urządzeń, w przypadku których mogą występować dynamiczne wahania temperatur otoczenia.

ORLEN oleje przekładniowe – korzyści wynikające z ich stosowania

Spośród kluczowych korzyści płynących z wykorzystywania olejów przekładniowych ORLEN wyszczególnić należy przede wszystkim efektywną ochroną wszelkich istotnych podzespołów przekładni przed codzienną eksploatacją i czynnikami zewnętrznymi, co istotnie przedłuża jej żywotność, a także zmniejsza przestoje związane z awariami czy z koniecznością serwisowania. Dodatkowo oleje te odznaczają się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości, a więc dla firmy stanowią również oszczędność.

Jeśli zainteresowała Państwa przedstawiona oferta, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z jej szczegółami. W przypadku natomiast pytań lub problemów w wyborze właściwego wariantu, gorąco zachęcamy do kontaktu – z przyjemnością pomożemy Państwu odnaleźć olej przekładniowy ORLEN precyzyjnie dopasowany do specyfiki danej maszyny.

Zainteresowany ofertą? Skontaktuj się z nami