Sprzedaż

Oleje hydrauliczne

Oleje hydrauliczne w asortymencie Bi-Top

Nasz sklep oferuje Państwu wysokiej jakości oleje hydrauliczne, pochodzące od renomowanych producentów. Nasze produkty są rekomendowane do używania w różnych gałęziach przemysłu. Dzięki zastosowaniu dobrych olejów hydraulicznych możemy skutecznie ograniczyć zużycie paliwa, a także profesjonalnie zadbać o nasze urządzenie.

Podział olejów do hydrauliki

W zależności od rodzaju maszyny będziemy potrzebowali oleju, który będzie spełniał określone zadanie oraz posiadał konkretne właściwości. Aby ułatwić wybór oleju dokonano podziału na klasy, wykorzystując do tego widełki ciśnień, a także właściwości fizyczne. Wyróżniono trzy podstawowe cechy, charakteryzujące dany typ oleju. Pierwszym z wyznaczników, jest lepkość danej cieczy. Jest to zależna od klimatu zmienna. W naszej strefie klimatycznej zasadniczo wybiera się klasę lepkości 46 w miesiące letnie, podczas gdy w przeciwne pory roku wybierać klasę 32.  Drugim z kryteriów diagnostycznych jest wspomniany już wcześniej klimat. Zależeć od niego będzie lepkość płynu hydraulicznego.  Ostatnią z ważnych poruszenia kwestii są warunki pracy.

Dostępne w obrębie tego podziału klasy jakości to najpopularniejsze HL, spotykane już coraz częściej HLP oraz HV.  Olej hydrauliczny mineralny sprawdzi się w lekko lub średnio obciążonych systemów napędowych i hydraulicznych, gdzie gwarantuje bezproblemową pracę. Oprócz tego wyróżniamy podział olejów hydraulicznych ze względu na lepkość, który został stworzony w oparciu o normę ISO 6743/4. Według niej możemy podzielić oleje hydrauliczne na cześć klas lepkości: HH, HL, HR, HM i HG.

Czym są i do czego służą oleje hydrol?

Pod tą nazwą kryją się wszystkie rodzaje płynów, których głównym zadaniem jest konwersja energii w postaci cieczy, w energię mechaniczną, niezbędną do funkcjonowania. Oprócz pełnienia tej zasadniczej funkcji, oleje hydrauliczne stosowane są też często jako ochrona w strukturach tłumiących. Często spotkać można je również w systemach układów hamujących, w amortyzatorach i we wspomaganiu kierownicy. Zastosowanie znajdą również we wszelkiego rodzaju maszynach rolniczych, które dzięki wysokiemu ciśnieniu, dużemu tarciu oraz podwyższonemu naciskowi zamieniają energię cieczy w energię mechaniczną. Reasumując, rodzaje zastosowań są dość szerokie i zależne od preferencji samego użytkownika. Tak samo świetnie sprawdzą się zarówno w traktorze, jak i w agregacie.

Olej hydrol - jak warunki pracy wpływają na wybór oleju?

W najprostszych warunkach pracy, to znaczy w pomieszczeniach zamkniętych o stałej temperaturze, najczęściej spotykanym wyborem jest dedykowany olej do hydrauliki klasy HL. Rozwiązanie to długo było obierane również i w przypadku pracy na zewnątrz. Ostatnio coraz częściej dostrzega się jednak oleje klasy HLP oraz HV, nadające się do pracy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Te ostatnie rozwiązania wybierane są dlatego, że nie trzeba się wówczas przejmować zmianą płynu z letniego na zimowy. Omawiany olej nie zmieni swoich właściwości niezależnie od temperatury dominującej w środowisku.

Oferujemy Państwu sprzedaż hurtową olejów hydraulicznych, które możemy dostarczyć w beczkach lub w kanistrach. Warto też wspomnieć, że oprócz olejów w naszym asortymencie dostępne są także płyny hydrauliczno-przekładniowe o działaniu przeciwkorozyjnym, przeciwzużyciowym oraz przeciwutleniającycm. Zachęcamy do zapoznania się z całością oferty naszego sklepu. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących produktów, jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Zainteresowany ofertą? Skontaktuj się z nami