Sprzedaż

Prasy krawędziowe UPTEC

 
                 
 
                


UPTEC producent maszyn do obróbki metalu

Firma UPTEC jest cenionym na rynku producentem specjalistycznych maszyn do obróbki metalu, takich jak prasa krawędziowa czy nożyce gilotynowe. Jej główny zakład produkcyjny znajduje się w Turcji. Wszystkie wyprodukowane w nim maszyny przemysłowe mogą pochwalić się najwyższą jakością, innowacyjnymi rozwiązaniami, usprawniają ich użytkowanie. W maszynach marki UPTEC zastosowane zostały najnowsze technologie oraz podzespoły najwyższej jakości zachodnich producentów, co pozwala na uzyskanie efektywnych wyników w procesach produkcyjnych. 

Nowe prasy krawędziowe i nożyce gilotynowe UPTEC

Nowe gilotyny do metalu i prasy krawędziowe UPTEC cechują się niezawodnością oraz solidną konstrukcją, dzięki czemu mogą pracować wiele lat, utrzymując najwyższe parametry jakości. Nasze wewnętrzne możliwości projektowe i inżynierskie, które idą w parze z szerokim zakresem produkcji, pozwalają na zaoferowanie najlepszych rozwiązań dla naszych klientów.
Maszyny do obróbki metalu UPTEC spełniają najwyższe standardy jakości i są zgodne z normami CE, a także z przepisami bezpieczeństwa Unii Europejskiej. 

Prasy krawędziowe UPTEC

Podczas wyboru maszyn do obróbki metalu nie warto iść na kompromisy i wybrać sprawdzone rozwiązania. Prasy krawędziowe UPTEC zostały stworzone, aby sprostać wymaganiom współczesnego rynku i zapewnić klientom możliwość kształtowania blachy o praktycznie dowolnej długości czy grubości. Co sprawia, że prasy krawędziowe UPTEC wyróżniają się na tle konkurencji?

U podstaw

Od niewielkich zakładów, po w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne, prasy krawędziowe stanowią fundament współczesnej produkcji. Gięcie metalowych blach to jeden z najczęściej spotykanych sposobów obróbki plastycznej – odpowiednio ukształtowane arkusze wykorzystywane są praktycznie każdym sektorze przemysłu. Niezależnie, czy mowa o głośnikach, samochodach, sprzęcie AGD, elektronice, stoczniach czy platformach wiertniczych, wszędzie tam znajdziemy metal formowany z użyciem pras krawędziowych. Tak szerokie zastosowanie sprawia, że na rynku można spotkać maszyny o niezwykle zróżnicowanych parametrach. Część z nich jest przeznaczona do gięcia grubych blach lub materiałów o wysokiej twardości, inne natomiast oferują możliwość przeprowadzenia obróbki elementów o znacznej szerokości. Firma UPTEC dostarcza klientom maszyn, które sprawdzą się w każdej sytuacji – od kompaktowych modeli, po maszyny stworzone do gięcia blachy o szerokości przekraczającej 6000 milimetrów.

Dlaczego warto wybrać prasy krawędziowe UPTEC?

Wymagania wobec pras krawędziowych są niezwykle rygorystyczne – urządzenia muszą pracować zarówno z zachowaniem wysokiej precyzji podczas każdego cyklu pracy, jak i wykonywać gięcia w krótkim czasie. Dzięki wykorzystaniu układów hydraulicznych firm Bosch-Rexroth i Hoerbiger oraz instalacji elektrycznych marki Siemens i Schneider każda prasa krawędziowa UPTEC jest doskonale przygotowana do pracy w najcięższych warunkach. Wybór europejskich producentów jako dostawców kluczowych części dla pras UPTEC nie jest przypadkowy. Tylko współpraca z doświadczonymi i renomowanymi partnerami może zagwarantować klientom żywotność urządzenia. Oprócz wysokiej jakości komponentów prasy krawędziowe mogą zostać wyposażone w dodatkowe oprzyrządowanie, które pozwala dopasować urządzenie do potrzeb konkretnej linii produkcyjnej. Zakup prasy UPTEC nie oznacza jedynie nabycia samej maszyny, ale również całego pakietu usług, związanego z przeszkoleniem przyszłych operatorów, serwisem oraz przeprowadzeniem pierwszego rozruchu urządzenia.

U, E czy B – która seria urządzeń najlepiej sprawdzi się w Twoim zakładzie?

 
  • U-Bend – to rodzina urządzeń przeznaczona do wykonywania wyjątkowo ciężkich zadań. Każda prasa krawędziowa posiada w standardzie kontrolę nad czterema osiami ruchu oraz systemem kompensacji stołu, co czyni z niej uniwersalne narzędzia, podczas pracy z wymagającymi materiałami. W porównaniu do urządzeń z innych serii, prasy U-Bend wyróżniają się masywniejszą konstrukcją, większą siłą nacisku oraz znaczną prędkością dojścia, co czyni z nich idealny wybór podczas obróbki dużych i twardych arkuszy metalu.
 
  • E-Bend – to wszechstronna rodzina pras krawędziowych, która zadowoli zarówno właścicieli mniejszych zakładów, jak i dużych zakładów produkcyjnych. Urządzenia serii E są przeznaczone do gięcia elementów o szerokości od 1300 do 6100 milimetrów przy wykorzystaniu nacisku od 40 do 400 ton. W połączeniu z ręcznymi oraz automatycznymi systemami kompensacji stołu i optycznymi czytnikami liniowymi, prasy krawędziowe oznaczone literą E stanowią znakomite dopełnienie każdej linii produkcyjnej – zwłaszcza że można dopasować ich prześwit oraz skok do zaleceń klienta.
 
  • B-Bend – tę kategorię można określić jako wagę lekką w ofercie UPTEC. Urządzenia wciąż cechują się znakomitą jakością wykonania, a do ich produkcji wykorzystano te same podzespoły, co w przypadku serii U i E, ale prasy B-Bend wyróżniają się mniejszymi rozmiarami oraz niższą wagą. To doskonały wybór dla zakładów, które zajmują się obsługą niewielkich oraz średnich zleceń, gdzie nie zachodzi potrzeba wykorzystania maszyn o wysokiej prędkości dojścia i odejścia.
 

Zainteresowany ofertą? Skontaktuj się z nami