Sprzedaż

Seria B-Bend

PRASA KRAWĘDZIOWA UPTEC Seria B-Bend

Prasa Krawędziowa UPTEC Seria B-Bend
Podstawowe wyposażenie prasy krawędziowej:
 • Standardowo sterowane trzy osie Y1,Y2,X
 • Sterownik Cybelec CybTouch 8 PS-2D
 • Zderzak osi X- AC motor, oraz prowadnica liniowa, system śrub kulowych, palce zderzaka
 • Europejski system mocowania narzędzi Promecam
 • Komplet wysokiej jakości stempli oraz matryc szlifowanych i hartowanych
 • Boczne osłony bezpieczeństwa
 • Optyczne czytniki liniowe o wysokiej dokładności
 • Przednie ramiona podporowe 2szt.
 • Przenośny sterownik nożny z przyciskiem awaryjnym
 • Europejski System hydrauliczny Bosch- Rexroth, Hoerbiger
 • Europejski System elektryczny Siemens, Schneider
 • Uruchomienie maszyny
 • Szkolenie z zakresu obsługi i eksploatacji
 • Gwarancja 12 miesięcy
 • Instrukcja obsługi w j. polskim

Parametry techniczne prasy krawędziowej Serii B-Bend

Prasa krawędziowa UPTEC Seria B-Bend

Sterownik Cybelec CybTouch 8 PS-2D

Cybelec CybTouch 8 PS-2D to nowoczesne urządzenie sterujące wykorzystywane do obsługi pras krawędziowych CNC. Wyposażone jest w 7’’ ekran dotykowy 2D Touchscreen LCD 800 x 480 pix. Komputer obsługuje trzy osie, ale opcjonalnie może być zaprogramowany do obsługi również czwartej osi. Wyposażono go w port USB, port RS232 i radiowe połączenie RFlink. Ma wgraną edytowalną bibliotekę narzędzi, programów i materiałów. Jego dużą zaletą jest funkcja uproszczonego, jednostronicowego programowania w języku polskim. Jest to niewątpliwe spore ułatwienie dla operatora.

Standardowo sterowane trzy osie Y1,Y2,X

Prasa krawędziowa UPTEC Seria B-Bend jest standardowo wyposażona w trzy osie – Y1, Y2 i X. Osie główne – Y1 i Y2 sterowane są przy pomocy zaworów hydraulicznych, czytników położenia i czytników liniowych, które zapewniają bardzo dużą precyzję pracy, co przekłada się na wysoką jakość obrabianego detalu. Na sterowanej przez AC motory osi X pracuje zderzak. Ruch wzdłużny zderzaka możliwy jest dzięki systemowi śrub kulowych i prowadnicy liniowej, w które wyposażono urządzenie. Prasa krawędziowa wyposażona została też w dwa palce zderzaka z hamulcem. Ich położenie powinno być każdorazowo dostosowane przez operatora do wielkości obrabianego arkusza blachy.

Europejski system mocowania narzędzi Promecam

Zastosowanie w tym modelu prasy krawędziowej europejskiego systemu mocowania narzędzi Promecam sprawia, że montaż i wymiana stempli jest jeszcze łatwiejsza i szybsza. W praktyce skraca to przestoje w pracy związane ze zmianą oprzyrządowania prasy.

Komplet wysokiej jakości stempli oraz matryc szlifowanych i hartowanych

Prasa krawędziowa UPTEC wyposażona została w komplet wysokiej jakości stempli i matryc. Wszystkie elementy oprzyrządowania są szlifowane i hartowane. Prasa gnie blachę o grubości od 0,5 mm, do 6 mm.

Prasa krawędziowa UPTEC Seria B-Bend - boczne osłony bezpieczeństwa

W bardzo przemyślany sposób zaprojektowane zostały tu boczne osłony bezpieczeństwa. Ich otwarcie w celu wymiany narzędzi możliwe jest wyłącznie w czasie, kiedy prasa jest wyłączona. Tego rodzaju zabezpieczenie znacznie zwiększa bezpieczeństwo operatora w czasie pracy z urządzeniem.

Optyczne czytniki liniowe o wysokiej dokładności

Optyczne czytniki laserowe służą do precyzyjnego pomiaru położenia obrabianego arkusza blachy. Dzięki ich zastosowaniu zwiększa się dokładność pracy urządzenia, a co za tym idzie również jakość wykonania detali.

Przednie ramiona podporowe 2szt.

Dwa przednie ramiona podporowe umożliwiają stabilne ułożenie obrabianego arkusza. Ramiona mogą być przemieszczane na prowadnicach liniowych, dzięki czemu ich położenie może być z łatwością dostosowane do pracy z blachą o różnych wymiarach.

Przenośny sterownik nożny z przyciskiem awaryjnym

Sterownik nożny, który kieruje ruchem belki w górę i w dół, jest dużym ułatwieniem dla obsługującego prasę operatora. Umieszczono na nim dodatkowo przycisk bezpieczeństwa, natychmiastowo wyłączający prasę w każdym momencie – niezależnie od tego, w jakim położeniu znajduje się belka.

Europejski System hydrauliczny Bosch- Rexroth, Hoerbiger

Układ hydrauliczny napędzający belkę gnącą prasy zbudowany jest z wysokiej jakości, renomowanych elementów Bosch-Rexroth i Hoerbiger. Jest to gwarancja nie tylko dokładnej pracy, ale również trwałości elementów napędowych urządzenia.

Europejski System elektryczny Siemens, Schneider

Układy elektryczne urządzenia pracują na podzespołach najbardziej cenionych producentów – Siemens i Schneider, co również przekłada się na żywotność prasy krawędziowej.

Prasa krawędziowa UPTEC Seria B-Bend uruchomienie maszyny

Pierwsze uruchomienie maszyny zawsze jest wykonywane przez profesjonalny serwis, który dba o jej właściwe ustawienie, odpowiedni montaż wszystkich elementów i zalanie układów hydraulicznych olejem. Czynności te wymagają wiedzy i umiejętności, dlatego zaangażowanie profesjonalistów jest gwarancją właściwego działania.

Szkolenie z zakresu obsługi i eksploatacji

Montaż urządzenia obejmuje również szkolenie personelu, którego zadaniem będzie jego obsługa. Szkolenie przeprowadzane jest w sposób bardzo rzetelny, tak by operator mógł zdobyć fachową wiedzę niezbędną do właściwego posługiwania się maszyną.

Gwarancja 12 miesięcy

Prasa krawędziowa UPTEC objęta jest 12-miesięczną gwarancją producenta. W czasie jej trwania wszelkie interwencje przeprowadzane są w ciągu 48 godzin od zgłoszenia. Dzięki temu w razie awarii przestoje w pracy nie są długie. Po upływie okresu gwarancji dostępny jest autoryzowany serwis pogwarancyjny.

Prasa krawędziowa UPTEC Seria B-Bend - instrukcja obsługi w j. polskim

Bardzo dokładnie i rzetelnie przetłumaczona na język polski instrukcja obsługi prasy jest w komplecie. Dzięki niej wszelkie wątpliwości dotyczące szczegółów nieuwzględnionych w szkoleniu mogą być łatwo rozwiane.
 

Zainteresowany ofertą? Skontaktuj się z nami