Sprzedaż

HIPOL SEMISYNTETIC GL-5 75W-90

Olej przekładniowy do skrzyń ORLEN

Olej przekładniowy do skrzyń ORLEN HIPOL SEMISYNTETIC GL-5 75W-90

Opis produktu

 

HIPOL SEMISYNTETIC GL-5 75W-90

 
Jakość: API: GL-5
Lepkość: SAE: 75W-90
Stan: nowy

Olej HIPOL SEMISYNTETIC GL-5 75W90

Wielosezonowy, uniwersalny i wytrzymały olej przekładniowy HIPOL SEMISYNTETIC GL-5 75W90 to wybór dla osób, które poszukują wszechstronnej ochrony przekładni w wyjątkowo trudnych warunkach.

Charakterystyka 

Olej HIPOL SEMISYNTETIC GL-5 75W90 to wyrób półsyntetyczny, obdarzony szeregiem dodatków poprawiających żywotność oraz walory ochronne płynu. Obecność uszlachetniaczy redukujących zatarcia (AW) oraz zwiększających skuteczne działanie mechanizmów (EP) sprawia, że olej może być bez obaw wykorzystywany przez wiele sezonów – nawet w przypadku urządzeń pracujących pod dużym obciążeniem. Dodatkowo olej 75W90 otrzymał szereg czynników zwalczających zjawiska utleniania, co zabezpiecza elementy metalowe przed rozwojem rdzy. Wysoka odporność na pienienie jest kluczowym atrybutem, który decyduje o żywotności produktów marki Orlen. Nawet w przypadku zanieczyszczenia oleju w wyniku długiej eksploatacji lub trudnych warunków, płyn skutecznie chroni przekładnie przed uszkodzeniami związanymi ze zjawiskami kawitacji. Niska temperatura płynięcia (-45° Celsjusza) oraz wysoka temperatura zapłonu (190° Celsjusza) sprawia, że HIPOL SEMISYNTETIC GL-5 75W90 może być z powodzeniem wykorzystywany nawet w pojazdach lub urządzeniach wystawionych na ekstremalne czynniki bez obaw o ich uszkodzenie.

Olej 75W90 - Zastosowanie

Olej przekładniowy HIPOL SEMISYNTETIC GL-5 75W90 to płyn spełniający wymagania klasy GL-5. Oznacza to niemalże dwukrotnie wyższą zawartość dodatków niż w olejach klasy GL-4. Przekłada się to na wyjątkowo wysoką wydajność w przypadku przekładni pracujących pod średnimi oraz dużymi obciążeniami. Olej doskonale sprawdza się w mechanizmach działających przy dużej prędkości lub momencie obrotowym, a także w przypadku układów, w którym zachodzą gwałtowne zmiany. HIPOL SEMISYNTETIC GL-5 75W-90 jest zalecany do przekładni hipoidalnych obecnych w pojazdach osobowych lub ciężarowych, a także w maszynach pracujących w wyjątkowo trudnych warunkach. Olej jest zalecany do wszelkiego rodzaju przekładni i mechanizmów, które wymagają ochrony o klasie GL-5.
 


Zobacz podobne urządzenia

Zainteresowany ofertą? Skontaktuj się z nami