Sprzedaż

LITEN EP-2

Smary ORLEN

Smary ORLEN LITEN EP-2

Opis produktu

LITEN EP-2


 
Dostępne opakowania: 
17 kg
4,5 kg
Stan: nowy

Smar plastyczny Liten EP-2

Liten EP-2 marki Orlen Oil jest specjalistycznym smarem plastycznym, którego formuła powstała na bazie rafinowanego oleju mineralnego o lepkości sięgającej 150 mm2 w temperaturze +40 stopni Celsjusza oraz litowych mydeł kwasu 12-hydroksystearynowego. Oferowany produkt zawiera ponadto pakiet dodatków o odpowiednich parametrach, które poprawiają właściwości przeciwutleniające, przeciwkorozyjne i smarne tego środka. Smar do łożysk Liten EP-2 wykorzystywany jest przede wszystkim do smarowania systemem indywidualnym.

Kompleksowe zastosowanie smaru plastycznego Liten EP-2

Smar Orlen Liten EP-2 to preparat opracowany specjalnie z myślą o smarowaniu łożysk tocznych, które pracują przy wysokim obciążeniu. Środek ten może być stosowany także przy pracy łożysk o niższym obciążeniu udarowym. Oferowany produkt charakteryzuje się dopuszczalnym zakresem pracy w temperaturze od -20 do +120 stopni Celsjusza, również przy dostępnie wody. Graniczne warunki eksploatacji smaru mogą być nieco wyższe lub niższe, zależnie od rodzaju używanego łożyska oraz wymaganych okresów samego smarowania. Liten EP-2 jest środkiem opracowanym zgodnie z wymaganiami normy ISO 6743-9: BCHB-3, a także normy DIN 51 502: KP3G-20.

Parametry fizykochemiczne smaru plastycznego Liten EP-2

Plastyczny smar Liten EP-2 należy do klasy 2 NLG. W temperaturze +25 stopni Celsjusza penetracja po ugniataniu sięga 293 mm/10, a w -20 stopniach Celsjusza 154 mm/10. Preparat charakteryzuje się temperatura kropienia na poziomie +210 stopni Celsjusza. Przy wydzielaniu się oleju ze smaru, stabilność strukturalna przez 24 godziny w temperaturze +120 stopni Celsjusza sięga 0,6%. Smar do łożysk Liten EP-2 charakteryzuje się obciążeniem zespawania na poziomie 250 kg, podczas gdy lepkość oleju bazowego sięga 150 mm2/s w temperaturze +40 stopni Celsjusza. Parametry fizykochemiczne produktu podane są jako wartości typowe, natomiast ich wartości rzeczywiste znaleźć można w świadectwach jakości dołączanych do każdej partii omawianego specyfiku Orlen Oil.

Normy, aprobaty, specyfikacje

Liten® EP-2
DIN 51 502: KP2K-20
ISO 6743-9: BCHB-2

Zobacz podobne urządzenia

Zainteresowany ofertą? Skontaktuj się z nami