Sprzedaż

LITEN EP-3

Smary ORLEN

Smary ORLEN LITEN EP-3

Opis produktu

 

LITEN EP-3Dostępne opakowanie;
9 kg
Stan: nowy

Smar plastyczny Liten EP-3

Orlen Oil Liten EP-3 to wydajny smar plastyczny, którego skład bazuje na rafinowanym oleju mineralnym o lepkości ok. 150 mm2 w temperaturze 40 stopni Celsjusza oraz mydłach litowych kwasu 12-hydroksystearynowego. Środek ten zawiera również specjalny pakiet różnych wartościowych dodatków, zapewniających jeszcze lepsze właściwości smarne, przeciwkorozyjne i przeciwutleniające gotowego produktu. Oferowany smar plastyczny Liten EP-3 znajduje zastosowanie w smarowaniu łożysk urządzeń z użyciem indywidualnego systemu.

Możliwości wykorzystania smaru plastycznego Liten EP-3

Smar Liten EP-3 to nowoczesny produkt, który doskonale sprawdza się do smarowania łożysk tocznych działających przy wysokich obciążeniach. Jego zastosowanie zalecane jest również w przypadku pracy łożysk mniej obciążonych, jeżeli towarzyszą jej obciążenia udarowe. Oferowany środek marki Orlen Oil jest przystosowany do użytkowania w temperaturze od -20 do +120 stopni Celsjusza, w tym również przy bezpośrednim dostępie wody. Należy przy tym pamiętać, że graniczne temperatury pracy mogą być niższe lub wyższe - zależnie od wymaganych okresów smarowania oraz rodzaju samego łożyska.

Parametry fizykochemiczne smaru plastycznego Liten EP-3

Smar plastyczny Liten EP-3 to produkt opracowany zgodnie z wytycznymi normy DIN 51 502: KP3G-20 oraz

ISO 6743-9: BCHB-3. Penetracja po ugniataniu w temperaturze +25 stopni Celsjusza wynosi 238 mm/10, natomiast w temperaturze -20 stopni Celsjusza 132 mm/10. Temperatura kropienia dla tego preparatu to z kolei +215 stopni Celsjusza. Stabilność strukturalna przy wydzielaniu się oleju ze smaru sięga 0,3% przez 24 godziny w temperaturze +120 stopni Celsjusza. Obciążenie zespawania dla tego produktu to 250 kg, natomiast lepkość oleju bazowego w temperaturze +40 stopni Celsjusza sięga 150 mm2/s. Warto pamiętać, że prezentowane wartości fizykochemiczne to wartości typowe. Informacje o wartościach rzeczywistych znajdują się w świadectwach jakości, które są dołączane do każdej partii tego produktu.

Normy, aprobaty, specyfikacje

DIN 51 502: KP3G-20
ISO 6743-9: BCHB-3

Zobacz podobne urządzenia

Zainteresowany ofertą? Skontaktuj się z nami