Sprzedaż

OLEJ MASZYNOWY L-AN 15

Olej maszynowy ORLEN

Olej maszynowy ORLEN OLEJ MASZYNOWY L-AN 15

Opis produktu

OLEJ MASZYNOWY L-AN 15

 
Lepkość: ISO VG: 15
Stan: nowy

Produkt LAN 15 to wysokiej jakości olej maszynowy, wyprodukowany przez Orlen Oil. Preparat ten służy jako środek smarny, dedykowany smarowaniu elementów tnących w różnego rodzaju wyposażeniu przemysłowym. Produkt został przygotowany w oparciu o selektywnie rafinowane destylaty olejowe, otrzymywane w procesie specjalnego przetwarzania ropy naftowej. Klasa lepkości oleju maszynowego L-AN 15 to ISO VG 15

 

Możliwości wykorzystania oleju maszynowego L-AN 15

 

Z uwagi na odpowiednie parametry, olej maszynowy L-AN 15 doskonale nadaje się do smarowania roboczych części w maszynach i urządzeniach przemysłowych pracujących z obciążeniem lekkim oraz średnim. Oferowany produkt można wykorzystać w przypadku takich elementów jak łożyska toczne, prowadnice, pomocnicze węzły tarcia, przekładnie mechaniczne, łożyska ślizgowe czy wrzeciona. Olej maszynowy L-AN 15 ma właściwości odpowiednie również do napełniania niektórych układów hydraulicznych, zależnie od ich parametrów, wymagań i konstrukcji. 

 

Parametry fizykochemiczne L-AN 15

 

Oferowany preparat charakteryzuje się lepkością kinematyczną 15,2 mm2/s w temperaturze wynoszącej 40 stopni Celsjusza, podczas gdy jego wskaźnik lepkości to 97. Olej L-AN 15 odznacza się temperaturą płynięcia -21 stopni Celsjusza oraz temperaturą zapłonu 172 stopnie Celsjusza. Środek marki Orlen Oil nie zawiera dodatków przyczyniających się do spadku temperatury krzepnięcia. Z tego względu olej należy stosować do smarowania powierzchni roboczych maszyn w pomieszczeniach ogrzewanych, zwłaszcza w okresie zimowym.  

 

Właściwości oleju maszynowego L-AN 15

 

LAN 15 jest olejem maszynowym oferowanym w kanistrach z polietylenu w pojemnościach 5 l i 20 l, a także stalowych beczkach w pojemnościach 60 l i 205 l. Odpowiednie zabezpieczenie wyrobu sprawia, że jest on dobrze chroniony przed mechanicznymi zanieczyszczeniami czy oddziaływaniem wilgoci. Olej maszynowy L-AN 15 posiada parametry zgodne z wymaganiami norm DIN 51501 i ISO 3448 oraz może być przechowywany przez 2 lata.

 


Zobacz podobne urządzenia

Zainteresowany ofertą? Skontaktuj się z nami