Sprzedaż

PLATINUM GEAR ATF III

Olej przekładniowy do skrzyń ORLEN

Olej przekładniowy do skrzyń ORLEN PLATINUM GEAR ATF III

Opis produktu

PLATINUM GEAR ATF III

 
Jakość: Dexron III H, IIIG
Stan: nowy

Olej PLATINUM GEAR ATF III

Skrzynia biegów to jeden z najważniejszych i zarazem najbardziej delikatnych podzespołów w pojazdach oraz maszynach. Możliwość przełożenia mocy w kontrolowany sposób wymaga wsparcia profesjonalnego oleju przekładniowego marki Orlen.

Charakterystyka

Olej Platinum Gear ATF III to specjalistyczny płyn, stworzony z myślą o zapewnieniu maksymalnej wydajności oraz bezpieczeństwa podczas użytkowania systemu przekładni. Dzięki semisyntentycznej technologii produkcji i obecności uszlachetniaczy olej przekładniowy oferuje doskonałe walory ochronne nawet w trudnych warunkach. Dodatki przeciwutleniające oraz przeciwkorozyjne przyczyniają się do zabezpieczenia elementów metalowych przed rdzą, a także poprawiają właściwości oleju podczas długotrwałej eksploatacji. Uszlachetniacze smarne redukują tarcie, zmniejszając tym samym temperaturę wewnątrz przekładni oraz zużycie zębatek. Ten czynnik wpływa na przedłużenie żywotności zarówno samego oleju, jak i maszyny. Równie istotna jest obecność dodatków obniżających pienienie płynu. Redukuje to możliwość wystąpienia szkodliwych zjawisk kawitacyjnych, które stanowią jedne z największych zagrożeń dla przekładni dowolnego typu.
Olej Platinum Gear ATF III spełnia szereg norm i spełnia następujące wymagania:

Voith H55.6335.xx
ZF TE-ML 03D
ZF TE-ML 04D
ZF TE-ML 14A
ZF TE-ML 17C
Volvo 97341 (Volvo Std 1273.41)
Volvo 97340 (Volvo Std 1273.40)
MAN 339 typ Z1
MAN 339 typ V1
Allison C4
Ford Mercon
Mercedes-Benz 236.9 

Zastosowanie

Olej Platinum Gear ATF III przeznaczony jest do użytku w układach bezstopniowych CVT, mostach napędowych, skrzyniach biegów typu Powershift, a także automatycznych i manualnych układach zmiany biegów. Produkt może być stosowany wszędzie tam, gdzie wymagany jest olej typu Dexron III lub płyn typu ATF. Platinum Gear ATF III jest zalecany do użytku również w sprzęgłach hydraulicznych oraz układach wspomagających systemy kierowania w samochodach ciężarowych bądź osobowych. To również doskonały wybór w przypadku intensywnie eksploatowanych maszynach przemysłowych.


Zobacz podobne urządzenia

Zainteresowany ofertą? Skontaktuj się z nami