Sprzedaż

Prasy krawędziowe CNC

                 
Prasa krawędziowa UPTECPrasy krawędziowe UPTEC   Prasy krawędziowe CNC
S
eria B-bend                                  Seria E-bend                                  Seria U-bend
 

Co to jest prasa krawędziowa?

Prasa krawędziowa to maszyna do metalu potocznie określana jako krawędziarka lub zaginarka, swoje zastosowanie znajduje w obróbce plastycznej blachy. Przy użyciu odpowiednich stempli i matryc umożliwia gięcie blachy pod dowolnym kątem. Prasę krawędziową możemy sklasyfikować ze względu na rodzaj wykorzystywanego napędu belki.
 

Hydrauliczna krawędziarka

Taka prasa do gięcia blachy w swojej budowie wykorzystuje układ w którym olej za pomocą pompy hydraulicznej wzbudzany jest do bardzo wysokiego ciśnienia dzięki czemu umożliwia to uzyskanie bardzo dużej siły nacisku. Największa krawędziarka hydrauliczna uzyskuje nawet do kilku tysięcy ton nacisku.
 

Mechaniczna prasa krawędziowa

Budowa takiej zaginarki oparta jest na dużym silniku elektrycznym, który ma za zadanie wprowadzić w ruch obrotowy jeszcze większe koło zamachowe. Pęd koła przeniesiony na belkę powoduje jej ruch. Mechaniczne krawędziarki charakteryzują się dużą szybkością.
 

Elektryczna prasa krawędziowa 

Giętarki krawędziowe tego typu swoją zasadę działania opierają na dwóch silnikach servo, które indywidualnie operują na osiach Y1 i Y2. Charakteryzują się bardzo dużą precyzją, szybkością i cichą pracą.
Z wyżej wymienionych grup obecnie w przemyśle największym zainteresowaniem cieszą się prasy krawędziowe CNC z napędem hydraulicznym. Dlatego też przyjrzymy się im bliżej zaczynając od ich budowy.
 

Prasa krawędziowa CNC – budowa

Krawędziarka zbudowana jest ze sztywnego korpusu, który posiada ściany boczne w kształcie litery C oraz dwie belki z przodu maszyny. Jedna z belek jest ruchoma, najczęściej jest to belka górna, która zawieszona jest na dwóch siłownikach odpowiedzialnych za wykonanie ruchu. Belka dolna wyposażona jest w zestaw matryc a górna w zestaw stempli co umożliwia gięcie blachy.
 

Prasa krawędziowa CNC – zasada działania i budowa układu hydraulicznego:

Głównym zadaniem układu hydraulicznego w prasie krawędziowej jest wykonywanie ruchu belką. Często jest on również wykorzystywany do systemu kompensacji stołu lub do mocowania narzędzi. Sercem układu jest pompa wysokiego ciśnienia napędzana przez silnik elektryczny. W układzie znajduje się zbiornik z olejem hydraulicznym, z którego przez pompę tłoczony jest olej pod wysokim ciśnieniem do bloku hydraulicznego. Dzięki grupie zaworów kierunkowych i proporcjonalnych mamy pełną kontrolę nad pracą zaginarki krawędziowej. Profesjonalna krawędziarka CNC posiada najczęściej trzy zawory proporcjonalne z czujnikiem położenia. Pierwszy zawór odpowiada za zamknięcie obiegu jałowego, dzięki czemu możliwe jest wzbudzenie ciśnienia. Następnie pozostałe dwa zawory proporcjonalnie rozdzielają ciśnienie oraz ilość przepływu oleju na siłowniki. Siłowniki w prasie krawędziowej CNC zbudowane są tak, aby mogły wykonywać powolny ruch w dół oraz szybki w górę. W części dolnej siłownika znajduje się jedno zasilanie ciśnieniowe, w części górnej natomiast są dwa jedno-ciśnieniowe oraz drugie o większej średnicy, służące do swobodnego poboru oleju ze zbiornika lub jego zrzutu. Ponadto układ hydrauliczny prasy krawędziowej wyposażony jest w mechaniczne zawory bezpieczeństwa, mające za zadanie zabezpieczyć układ przed przeciążeniem. Nad konserwacją układu czuwają trzy filtry: napowietrzający, ssący oraz filtr główny ciśnieniowy. Bardzo ważnym elementem konserwacyjnym w układzie hydraulicznym zaginarki krawędziowej jest regularna wymiana oleju oraz filtrów. Należy to wykonywać co ok. 25000 h.
 

Zaginarka krawędziowa CNC – zasada działania i budowa zderzaka

Prasy krawędziowe CNC posiadają zderzak, będący złożonym układem mechanicznym napędzany elektrycznie. W zderzaku tego typu krawędziarki do blach rozróżniamy:
  • oś X lub X1 i X2 – układ odpowiedzialny za ruch tył, przód.
  • oś R lub R1 i R2 – układ odpowiedzialny a ruch góra, dół.
  • oś Z1 i Z2 – układ odpowiedzialny za ruch prawo, lewo

 
Prasa krawędziowa

 
Poszczególne osie zderzaka prasy krawędziowej posiadają zróżnicowane mechanizmy przenoszenia napędu, lecz źródło oraz odczyt pomiarowy najczęściej są takie same. Do napędu zderzaka krawędziarek wykorzystywany jest silnik krokowy wraz z enkoderem do pomiaru lub servo motor, który w swojej konstrukcji posiada już wbudowany enkoder. Najnowsza na rynku giętarka krawędziowa do metalu posiada napędy oparte przede wszystkim na silnikach servo, ponieważ ich konstrukcja zapewnia bardzo dużą dokładność.

 
Prasa krawędziowa CNC

 

Prasa krawędziowa CNC – Kompensacja stołu

Prasa krawędziowa oprócz osi belki gnącej oraz zderzaka posiada oś C - czyli system kompensacji stołu. Pozwala on na skuteczne niwelowanie odkształceń stołu spowodowanych naciskiem belki gnącej. Krawędziarka CNC posiada dwa typy systemów kompensacji. Rozróżniamy:
  • System przeciwległej fali wykorzystuje dwie listwy posiadające przeciwległe fale. Przemieszczanie jednej z nich powoduje wyprężanie stołu, co niweluje odkształcenie dolnej belki spowodowane naciskiem górnej. Mechanizm ten występuje w wersji ręcznej lub automatycznej.
  • Hydrauliczny system kompensacji wykorzystuje z kolei kilka siłowników wbudowanych w belkę dolną, w których wzbudzane jest ciśnienie proporcjonalnie do potrzeb niezbędnych do utrzymania sztywności stołu.

 
prasy krawędziowe cnc, krawędziarki

 

Krawędziarka CNC – system bezpieczeństwa

Każda zaginarka krawędziowa według norm CE musi posiadać system bezpieczeństwa mający na celu zabezpieczenie zdrowia i życia operatora. W skład takiego systemu wchodzi szereg wyłączników awaryjnych, bariera bezpieczeństwa tylnej części maszyny oraz przednia bariera bezpieczeństwa w której najczęściej wykorzystywana jest wiązka optyczna.

 
 
krawędziarka
 

Prasa krawędziowa CNC – sterowanie CNC

Dopełnieniem całości krawędziarki jest bez wątpienia komputerowy system pozwalający zarządzać wszystkimi układami, w które wyposażona jest prasa krawędziowa CNC. Do tego celu wykorzystywane są nowoczesne sterowniki posiadające oprogramowanie umożliwiające na pełną kontrolę oraz swobodną i łatwą pracę prasy krawędziowej.

 
krawędziarka cnc, zaginarki

Bardzo serdecznie zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą na zaginarki lub do kontaktu w razie pytań.
   

Prasy krawędziowe Alpmac Seria A

Prasy krawędziowe Alpmac Seria B

Prasy krawędziowe Alpmac Seria C

Prasy krawędziowe ALPMAC

Prasy krawędziowe Alpmac to nowoczesne maszyny do obróbki plastycznej blach. Produkcja maszyn realizowana jest na wzór zachodnich producentów dzięki czemu maszyny te wykonane są w wysokiej jakości i spełniają oczekiwania każdego klienta. Z tego względu prasy Alpmac cieszą się dużym zainteresowaniem na rynku austriackim, niemieckim czy U.S.A. . W prasach krawędziowych zastosowane są komponenty najwyższej jakości, które wmontowane są w mocny i solidny korpus maszyny. Wyprodukowane prasy poddawane są bardzo dokładnej kontroli jakości na której dokonywane są wszystkie niezbędne kalibracje i ustawienia w celu uzyskania idealnego produktu.

Alpmac produkuje bardzo szeroką gamę modeli pras krawędziowych dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować maszynę na każde potrzeby naszych klientów. Najmniejsza prasa ma 1300 mm gięcia i 40 ton nacisku a największe modele to 6100 mm gięcia i 1000 ton nacisku. Dodatkowo dla naszych klientów mamy w ofercie bardzo szeroki pakiet wyposażenia, który jest w stanie spełnić oczekiwania każdego klienta.

Jakie korzyści zakupu u nas?

  • Wszystkie maszyny posiadają certyfikat CE oraz niezbędne zabezpieczenia wymagane na polskim rynku;
  • Gwarancja;
  • Transport gratis;
  • Wprowadzenie maszyny na halę produkcyjną;
  • Uruchomienie maszyny;
  • 2 dniowe szkolenie z zakresu obsługi i eksploatacji;
  • Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny poparty wieloletnim doświadczeniem.
 
Pomożemy z doborem odpowiedniej maszyny. Skontaktuj się z nami!
 

Hydrauliczne prasy krawędziowe

Hydrauliczne prasy krawędziowe w przemyśle metalowym służą do specjalistycznego gięcia arkuszy blachy. W swoim działaniu wykorzystują różnego rodzaju matryce i stemple, dzięki którym możliwe jest zgniatanie metalu pod odpowiednim kątem, karbowanie oraz wyginanie. Firma Bi-Top w swojej ofercie proponuje krawędziowe prasy hydrauliczne wykazujące się największą siłą nacisku dochodzącą nawet do kilkuset ton.
Maszyny do obróbki plastycznej metalu oferowane przez nasze przedsiębiorstwo są produkowane w myśl technologii komputerowego sterowania urządzeń numerycznych, czyli tak zwane CNC. Prasy krawędziowe CNC posiadają zaawansowany system umożliwiający interaktywne programowanie. Wystarczy wprowadzić odpowiednie dane i parametry, aby uzyskać pożądane kształty i długość gięcia w powtarzalnych seriach. Dzięki zastosowaniu w prasach krawędziowych marki ALPMAC zaawansowanej technologii, możliwe jest dokładne zaprogramowanie urządzenia, tak aby jego ruchy były niezwykle precyzyjne, dzięki czemu można z jego pomocą uzyskać dokładne kształty obiektów, które są wykorzystywane w wielu dziedzinach przemysłu.
Hydrauliczne prasy krawędziowe posiadają niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa, które pozwalają im na pracę w polskich zakładach.


Prasy krawędziowe CNC wysokiej jakości

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych pras do obróbki plastycznej metali mogą państwo szybko i sprawnie wyginać blachę w dowolny sposób. Giętarki krawędziowe mają możliwość wykonywania rysunków, na podstawie których zostaje wykonana symulacja zapewniająca bezpieczeństwo, a następnie szybko i sprawnie można przystąpić do wykonania sekwencji gięć. Nowoczesne, wysokiej klasy podzespoły elektryczne, hydrauliczne i pomiarowe pozwalają na uzyskanie wysokiej precyzji procesu gięcia blachy. Nasze krawędziarki do blachy CNC pozwalają na precyzyjne wykonanie wielu metalowych elementów. Każda giętarka krawędziowa znajdująca się w naszej ofercie zapewnia wykonanie precyzyjnych zagięć, dzięki czemu z łatwością uzyskasz pożądany kształt. Krawędziarka CNC służy do zginania blach pod kontem wzdłuż lini prostej. Giętarki do blach to specjalistyczne maszyny do obróbki metalu używane na wielu gałęziach przemysłu, przede wszystkim metalowego. Dzięki nim możliwe jest nadanie odpowiedniego kąta zgięcia metalu.
Znajdujące się w naszej ofercie giętarki do blach firmy ALPMAC posiadają mocną konstrukcję oraz obsługiwaną nożnie belkę dociskową dzięki czemu podczas pracy osoba obsługująca maszynę ma wolne obie ręce, którymi może podawać materiał do obrobienia.

Profesjonalne hydrauliczne prasy do gięcia blachy

Proces gięcia blach polega na trwałym odkształceniu materiału pod wpływem zginania. Sprawne gięcie przebiega bez bez naruszenia spójności tworzywa. Jeśli podczas formowania kształtu zostanie przekroczona wartość naprężenia charakterystyczna dla danego materiału nastąpi uszkodzenie formowanego przedmiotu i może dojść do pęknięcia. Uszkodzeniom sprzyjają wszelkie niedoskonałości na powierzchni blachy, takie jak rysy, naderwania czy nierówności.

Cena prasy krawędziowej

Cena prasy krawędziowej jest zależna od kilku czynników, takich jak nacisk, wielkość maszyny, a także bardzo istotna – długość stołu roboczego. Dodatkowo pod uwagę trzeba wziąć takie parametry jak wymagany skok, maksymalne otwarcie belki gnącej oraz podcięcie korpusu. Wyposażenie poszczególnych modeli decyduje o tym ile finalnie kosztuje dana maszyna. W zakres minimalnego wyposażenia wchodzą osie gięcia Y1, Y2, X, R oraz system kompensacji stołu. To właśnie dzięki nim możliwa jest płynna i wydajna praca, a także dokładne ustalenie potrzebnych parametrów gięcia.

O kosztach decyduje także rodzaj wykorzystanego w danym modelu sterownika. Marka DELEM plasuje się na pozycji wiodącego lidera w dziedzinie produkcji sterowników znakomitej jakości. Proponowane przez markę rozwiązania bezsprzecznie należą do jednych z najbardziej solidnych i trwałych, co przekłada się na efektywność oraz komfort pracy. Podzespoły zastosowane w danym układzie hydraulicznym oraz elektrycznym to również jeden z elementów decydujących o cenie urządzenia. Niebagatelną rolę odgrywają także zabezpieczenia, które muszą być zaprojektowane w zgodzie z wyznacznikami określonymi w prawie, dzięki czemu możliwe jest dopuszczenie maszyny do pracy w Polsce.

Zainteresowany ofertą? Skontaktuj się z nami