Blog firmowy

Blog - bądź na bieżąco

Jak wybrać prasę krawędziową?

Żeby wybrać odpowiedni model prasy krawędziowej należy ustalić potrzeby produkcji lub usług, które będą wykonywane na zakupionej maszynie. Najważniejsze parametry, które trzeba określić przy zakupie prasy krawędziowej to długość gięcia oraz siła nacisku.

Długość gięcia i siła nacisku prasy krawędziowej

Długość gięcia jest stosunkowo prostym parametrem do ustalenia, na podstawie potrzeb produkcji lub usług. Natomiast aby poprawnie policzyć siłę nacisku, która spełni nasze oczekiwania należy ustalić maksymalną grubość oraz twardość blachy, która będzie wyginana na prasie krawędziowej. Na podstawie tych parametrów możemy obliczyć siłę nacisku używając wzoru lub gotowych tabel doboru siły, które zostały opracowane na podstawie wzorów. Poniższe tabele przedstawiają kalkulację siły na 1 mb giętego materiału.

Tabele doboru siły dla pras krawędziowych
 

Dla stali czarnej

RM=45kg/
mm² 
Tabela doboru prasy krawędziowejm rm45kg
 

Dla stali nierdzewnej (kwasoodpornej)

RM=70kg/
mm²
Tabela doboru prasy krawędziowejm rm70kg

 

Jak dobrać prasę krawędziową?

Kiedy już określimy maksymalną siłę potrzebną do wygięcia blachy na 1 mb mnożymy ją razy długość ustaloną wcześniej i wychodzi nam siła nacisku. Po powyższych ustaleniach pozostaje określić budżet i przystąpić do analizy rynku. Rynek pras krawędziowych można podzielić na 3 klasy:

Cheap - czyli tanie prasy krawędziowe

Do tej klasy możemy zaliczyć większość Maszyn wyprodukowanych w Chinach. Cena jest stosunkowo niska co często zachęca potencjalnych klientów ale należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość, która najczęściej jednak pozostawia wiele do życzenia. Poza jakością niezmiernie ważną sprawą jest Serwis, którego często nie ma lub jest stosunkowo słabo rozbudowany co przekłada się na częste i długie postoje maszyny.

Economic - prasy krawędziowe wysokiej jakości wykonania

Tutaj możemy zaliczyć prasy Tureckie, Portugalskie i Hiszpańskie. Jakość Maszyn jest na wysokim poziomie oraz Serwis jest mocno rozbudowany co zapewnia ciągłość pracy oraz wysoką jakość produkowanych elementów.

Exclusive - prasy krawędziowe z wyższej półki

W tej klasie znajdują się maszyny niemieckie oraz z krajów Beneluksu. Jakość jest bardzo wysoka Serwis też jest na wysokim poziomie. Niestety cena również jest bardzo wysoka często zupełnie nieproporcjonalna do tej jakości. Duża część ceny tych Maszyn zawiera w sobie markę , która była budowana przez lata.

Profesjonalne prasy krawędziowe ALPMAC

Idealnym rozwiązaniem na potrzeby polskiego rynku są prasy krawędziowe ALPMAC. Produkcja tych Maszyn znajduje się w Turcji. Jakość wzorowana jest na niemieckich maszynach. Prasy wyposażone są w niemieckie podzespoły hydrauliczne oraz elektryczne. Konstrukcja korpusu jest solidna i mocna co zapewnia najwyższą jakość procesu produkcji. Ponadto Serwis jest mocno rozbudowany i bardzo doświadczony co zapewnia ciągłość pracy Maszyn. Podczas zakupu czeka również miłe zaskoczenie ceną, która jest stosunkowo niska do wysokiej jakości profesjonalnej prasy krawędziowej proponowanej przez ALPMAC.
 

 

 

Zapoznaj się z ofertą pras krawędziowych Alpmac

Prasy krawędziowe Alpmac Seria A

Prasy krawędziowe Alpmac Seria B

Prasy krawędziowe Alpmac Seria C

Zainteresowany ofertą? Skontaktuj się z nami