Sprzedaż

Prasa krawędziowa CNC

Wybierz kategorię

Stan urządzenia

Hydrauliczna prasa krawędziowa 

W przemyśle metalowym służy do specjalistycznego gięcia arkuszy blachy. W swoim działaniu wykorzystuje różnego rodzaju matryce i stemple, dzięki którym możliwe jest zgniatanie metalu pod odpowiednim kątem, karbowanie oraz wyginanie. Firma Bi-Top w swojej ofercie proponuje prasy hydrauliczne wykazujące się największą siłą nacisku dochodzącą nawet do kilkuset ton.
Maszyny oferowane przez nasze przedsiębiorstwo są produkowane w myśl technologii komputerowego sterowania urządzeń numerycznych, czyli tak zwane CNC. Prasa krawędziowa posiada zaawansowany system umożliwiający interaktywne programowanie. Wystarczy wprowadzić odpowiednie dane i parametry, aby uzyskać pożądane kształty i długość gięcia w powtarzalnych seriach. Dzięki zastosowaniu w prasach krawędziowych marki ALPMAC zaawansowanej technologii, możliwe jest dokładne zaprogramowanie urządzenia, tak aby jego ruchy były niezwykle precyzyjne, dzięki czemu można z jego pomocą uzyskać dokładne kształty obiektów, które są wykorzystywane w wielu dziedzinach przemysłu.
Prasa krawędziowa oraz hydrauliczna posiada niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa, które pozwalają im na pracę w polskich zakładach.

Giętarki krawędziowe, gięcie metalu 

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych pras krawędziowych CNC mogą państwo szybko i sprawnie wyginać blachę w dowolny sposób. Giętarki krawędziowe mają możliwość wykonywania rysunków, na podstawie których zostaje wykonana symulacja zapewniająca bezpieczeństwo, a następnie szybko i sprawnie można przystąpić do wykonania sekwencji gięć. Nowoczesne, wysokiej klasy podzespoły elektryczne, hydrauliczne i pomiarowe pozwalają na uzyskanie wysokiej precyzji procesu gięcia blachy. Nasze krawędziarki pozwalają na precyzyjne wykonanie wielu metalowych elementów. Każda giętarka krawędziowa znajdująca się w naszej ofercie zapewnia wykonanie precyzyjnych zagięć, dzięki czemu z łatwością uzyskasz pożądany kształt. Krawędziarka CNC służy do zginania blach pod kontem wzdłuż lini prostej. Giętarki do blach to specjalistyczne maszyny używane na wielu gałęziach przemysłu, przede wszystkim metalowego. Dzięki nim możliwe jest nadanie odpowiedniego kąta zgięcia metalu.
Znajdujące się w naszej ofercie giętarki firmy ALPMAC posiadają mocną konstrukcję oraz obsługiwaną nożnie belkę dociskową dzięki czemu podczas pracy osoba obsługująca maszynę ma wolne obie ręce, którymi może podawać materiał do obrobienia.

Maszyny do gięcia metalu

Proces gięcia blach polega na trwałym odkształceniu materiału pod wpływem zginania. Sprawne gięcie przebiega bez bez naruszenia spójności tworzywa. Jeśli podczas formowania kształtu zostanie przekroczona wartość naprężenia charakterystyczna dla danego materiału nastąpi uszkodzenie formowanego przedmiotu i może dojść do pęknięcia. Uszkodzeniom sprzyjają wszelkie niedoskonałości na powierzchni blachy, takie jak rysy, naderwania czy nierówności.

Zainteresowany ofertą? Skontaktuj się z nami