Sprzedaż

Prasy krawędziowe CNC

Wybierz kategorię

Stan urządzenia

   

Prasy krawędziowe Alpmac Seria A

Prasy krawędziowe Alpmac Seria B

Prasy krawędziowe Alpmac Seria C

Prasy krawędziowe ALPMAC

Prasy krawędziowe Alpmac to nowoczesne maszyny do obróbki plastycznej blach. Produkcja maszyn realizowana jest na wzór zachodnich producentów dzięki czemu maszyny te wykonane są w wysokiej jakości i spełniają oczekiwania każdego klienta. Z tego względu prasy Alpmac cieszą się dużym zainteresowaniem na rynku austriackim, niemieckim czy U.S.A. . W prasach krawędziowych zastosowane są komponenty najwyższej jakości, które wmontowane są w mocny i solidny korpus maszyny. Wyprodukowane prasy poddawane są bardzo dokładnej kontroli jakości na której dokonywane są wszystkie niezbędne kalibracje i ustawienia w celu uzyskania idealnego produktu.

Alpmac produkuje bardzo szeroką gamę modeli pras krawędziowych dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować maszynę na każde potrzeby naszych klientów. Najmniejsza prasa ma 1300 mm gięcia i 40 ton nacisku a największe modele to 6100 mm gięcia i 1000 ton nacisku. Dodatkowo dla naszych klientów mamy w ofercie bardzo szeroki pakiet wyposażenia, który jest w stanie spełnić oczekiwania każdego klienta.

Jakie korzyści zakupu u nas?

  • Wszystkie maszyny posiadają certyfikat CE oraz niezbędne zabezpieczenia wymagane na polskim rynku;
  • Gwarancja;
  • Transport gratis;
  • Wprowadzenie maszyny na halę produkcyjną;
  • Uruchomienie maszyny;
  • 2 dniowe szkolenie z zakresu obsługi i eksploatacji;
  • Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny poparty wieloletnim doświadczeniem.
 
Pomożemy z doborem odpowiedniej maszyny. Skontaktuj się z nami!
 

Hydrauliczne prasy krawędziowe

Hydrauliczne prasy krawędziowe w przemyśle metalowym służą do specjalistycznego gięcia arkuszy blachy. W swoim działaniu wykorzystują różnego rodzaju matryce i stemple, dzięki którym możliwe jest zgniatanie metalu pod odpowiednim kątem, karbowanie oraz wyginanie. Firma Bi-Top w swojej ofercie proponuje krawędziowe prasy hydrauliczne wykazujące się największą siłą nacisku dochodzącą nawet do kilkuset ton.
Maszyny do obróbki plastycznej metalu oferowane przez nasze przedsiębiorstwo są produkowane w myśl technologii komputerowego sterowania urządzeń numerycznych, czyli tak zwane CNC. Prasy krawędziowe CNC posiadają zaawansowany system umożliwiający interaktywne programowanie. Wystarczy wprowadzić odpowiednie dane i parametry, aby uzyskać pożądane kształty i długość gięcia w powtarzalnych seriach. Dzięki zastosowaniu w prasach krawędziowych marki ALPMAC zaawansowanej technologii, możliwe jest dokładne zaprogramowanie urządzenia, tak aby jego ruchy były niezwykle precyzyjne, dzięki czemu można z jego pomocą uzyskać dokładne kształty obiektów, które są wykorzystywane w wielu dziedzinach przemysłu.
Hydrauliczne prasy krawędziowe posiadają niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa, które pozwalają im na pracę w polskich zakładach.


Prasy krawędziowe CNC wysokiej jakości

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych pras do obróbki plastycznej metali mogą państwo szybko i sprawnie wyginać blachę w dowolny sposób. Giętarki krawędziowe mają możliwość wykonywania rysunków, na podstawie których zostaje wykonana symulacja zapewniająca bezpieczeństwo, a następnie szybko i sprawnie można przystąpić do wykonania sekwencji gięć. Nowoczesne, wysokiej klasy podzespoły elektryczne, hydrauliczne i pomiarowe pozwalają na uzyskanie wysokiej precyzji procesu gięcia blachy. Nasze krawędziarki do blachy CNC pozwalają na precyzyjne wykonanie wielu metalowych elementów. Każda giętarka krawędziowa znajdująca się w naszej ofercie zapewnia wykonanie precyzyjnych zagięć, dzięki czemu z łatwością uzyskasz pożądany kształt. Krawędziarka CNC służy do zginania blach pod kontem wzdłuż lini prostej. Giętarki do blach to specjalistyczne maszyny do obróbki metalu używane na wielu gałęziach przemysłu, przede wszystkim metalowego. Dzięki nim możliwe jest nadanie odpowiedniego kąta zgięcia metalu.
Znajdujące się w naszej ofercie giętarki do blach firmy ALPMAC posiadają mocną konstrukcję oraz obsługiwaną nożnie belkę dociskową dzięki czemu podczas pracy osoba obsługująca maszynę ma wolne obie ręce, którymi może podawać materiał do obrobienia.

Profesjonalne hydrauliczne prasy do gięcia blachy

Proces gięcia blach polega na trwałym odkształceniu materiału pod wpływem zginania. Sprawne gięcie przebiega bez bez naruszenia spójności tworzywa. Jeśli podczas formowania kształtu zostanie przekroczona wartość naprężenia charakterystyczna dla danego materiału nastąpi uszkodzenie formowanego przedmiotu i może dojść do pęknięcia. Uszkodzeniom sprzyjają wszelkie niedoskonałości na powierzchni blachy, takie jak rysy, naderwania czy nierówności.

Cena prasy krawędziowej

Cena prasy krawędziowej jest zależna od kilku czynników, takich jak nacisk, wielkość maszyny, a także bardzo istotna – długość stołu roboczego. Dodatkowo pod uwagę trzeba wziąć takie parametry jak wymagany skok, maksymalne otwarcie belki gnącej oraz podcięcie korpusu. Wyposażenie poszczególnych modeli decyduje o tym ile finalnie kosztuje dana maszyna. W zakres minimalnego wyposażenia wchodzą osie gięcia Y1, Y2, X, R oraz system kompensacji stołu. To właśnie dzięki nim możliwa jest płynna i wydajna praca, a także dokładne ustalenie potrzebnych parametrów gięcia.

O kosztach decyduje także rodzaj wykorzystanego w danym modelu sterownika. Marka DELEM plasuje się na pozycji wiodącego lidera w dziedzinie produkcji sterowników znakomitej jakości. Proponowane przez markę rozwiązania bezsprzecznie należą do jednych z najbardziej solidnych i trwałych, co przekłada się na efektywność oraz komfort pracy. Podzespoły zastosowane w danym układzie hydraulicznym oraz elektrycznym to również jeden z elementów decydujących o cenie urządzenia. Niebagatelną rolę odgrywają także zabezpieczenia, które muszą być zaprojektowane w zgodzie z wyznacznikami określonymi w prawie, dzięki czemu możliwe jest dopuszczenie maszyny do pracy w Polsce.

Zainteresowany ofertą? Skontaktuj się z nami