Blog firmowy

Blog - bądź na bieżąco

Ermaksan - najwyższej klasy maszyny do obróbki metalu

 

Rynek maszyn wykorzystywanych przy pracy z metalem nieustannie reaguje na innowacje. Urządzenia zyskują nowe możliwości i funkcje, a postępująca cyfryzacja pozwala jeszcze lepiej wykorzystywać ich potencjał. W tym rozwojowym tyglu jedno pozostaje niezmienne - zaufanie do wiodących producentów, którzy od kilkudziesięciu lat wciąż dostarczają swoim klientom maszyny wysokiej jakości. Doskonały przykład takiego właśnie producenta to turecka marka Ermaksan.

Urządzenia Ermaksan - marka z tradycją, która patrzy w przyszłość

Jeśli przyjrzymy się historii najlepszych światowych firm, u ich początku na ogół nie znajdziemy wielkich zarobków czy światowej sławy. To wszystko przychodzi z czasem - zwłaszcza, jeśli jest zasłużone. Większość solidnych marek powstaje bez fanfar, na fundamencie ciężkiej pracy ich założycieli. Tak właśnie było z firmą Ermaksan, która obecnie dostarcza prasy krawędziowe, wycinarki laserowe czy gilotyny setkom tysięcy odbiorców B2B na całym świecie.
Założyciel firmy i jej obecny CEO, Erol Özkayan, rozpoczął swoją działalność jako skromny pracownik warsztatu w 1965 w Turcji. Wytwarzał tam między innymi silniki, prasy, maszyny hydrauliczne i wiele innych. Z czasem uniezależnił się jako założyciel marki, koncentrując się przy tym na maszynach włókienniczych, a potem także generatorach i silnikach elektrycznych. Ale już od początku lat 80-tych firma Ermaksan zaczęła zdobywać rosnącą rzeszę klientów w sektorze maszyn do obróbki metalu, gdzie do dziś utrzymuje pozycję lidera.
Obecnie turecka fabryka Ermaksan wytwarza około 4000 tego typu urządzeń rocznie, eksportując swoje produkty do 90 krajów. Można się spodziewać, że obydwie te liczby będą tylko rosły - marka od swojego zarania stawia na nowatorskie rozwiązania, czemu towarzyszą przyszłościowe inwestycje modernizacyjne. 

Zobacz także: Używane prasy krawędziowe.

Jakie urządzenia produkcji Ermaksan dostępne są w naszym kraju?

Wycinarki, giętarki czy nożyce gilotynowe Ermaksan z powodzeniem użytkowane są także przez przemysł w Polsce, gdzie pracuje jak do tej pory ponad 200 maszyn tureckiego giganta. Ich zastosowaniom przemysłowym nie ma końca. Pojawiają się wszędzie tam, gdzie konieczna jest precyzja, zaawansowana technologia i niezawodne działanie. Urządzenia te wykorzystywane są w przemyśle ciężkim, w motoryzacji, elektronice, w przemyśle zbrojeniowym, a nawet w medycynie. Dzięki komputerowym systemom obsługi produkcji w rodzaju CNC prasy krawędziowe, hydrauliczne albo nożyce mogą z łatwością zostać dostosowane do wymogów danego typu produkcji.
Polscy odbiorcy maszyn do obróbki metalu Ermaksan mogą z nich korzystać dzięki ścisłej współpracy, jaką z Ermaksan prowadzą rodzimi dystrybutorzy urządzeń do obróbki metalu. Współpraca ta trwa nieprzerwanie już od kilkunastu lat. Firmy importują tureckie maszyny prosto z oryginalnej fabryki, co gwarantuje ich sprawne działanie od razu po odbiorze i zapobiega ewentualnym uszkodzeniom w transporcie. 
Za pośrednictwem autoryzowanych dystrybutorów firmy mogą zakupić szeroką paletę urządzeń, z których słynie turecki producent. Stosunkowo najszersze zastosowanie znajdują hydrauliczne prasy krawędziowe, krawędziarki, wycinarki laserowe światłowodowe oraz gilotyny różnego typu i nożyce gilotynowe.

Zobacz także: Serwis pras narzędziowych.
 

Potencjał wytwórczy Ermaksan - park maszynowy, który stworzy wszystko!

Sukces, jaki marka odniosła na światowym rynku, nie powstał bynajmniej w wyniku umiejętnego marketingu. Za wiodącą pozycję Ermaksan odpowiadają twarde fakty, którym trudno byłoby zaprzeczyć. Na pierwszym miejscu jest tu oczywiście nieustannie udoskonalany proces kontroli produkcji, a także panowanie nad bezpiecznym dostarczeniem towaru do klienta końcowego na przestrzeni całego łańcucha dostaw.
Ogromne znaczenie ma także klasa samego parku maszynowego CNC, w jakim powstają wszystkie produkty marki. Działa on na terenie świetnie wyposażonej tureckiej fabryki, zajmującej powierzchnię 12 000 metrów kwadratowych. Taka organizacja produkcji niewątpliwie budzi zaufanie odbiorców. Nie ma tu mowy o outsourcingu poszczególnych etapów - klienci mogą mieć pewność, że ich maszyny zostały w całości zaprojektowane i złożone w miejscu pochodzenia.

Zainteresowany ofertą? Skontaktuj się z nami