Blog firmowy

Blog - bądź na bieżąco

dystrybutor pras krawędziowych podczas rozmowy z klientem

Dystrybutor pras krawędziowych – jak wybrać najlepszego?

Wybór prasy krawędziowej nie jest prostym zadaniem, chociaż na pierwszy rzut oka nie powinien się różnić od kupna innego sprzętu. Podczas zakupu nie należy kierować się jedynie parametrami technicznymi, takimi jak siła nacisku czy długość gięcia, ale również pakietem usług oferowanym przez sprzedawcę. Jak wybrać dobrego dystrybutora pras krawędziowych, który spełni nasze oczekiwania w stu procentach?

Szeroka i stale rozwijana oferta


Prasy krawędziowe, podobnie jak inne maszyny CNC, należą do niezwykle prężnie rozwijającego się sektora. Stale wprowadzane ulepszenia, nowe typy sterowników i urządzenia dodatkowe sprawiają, że nowoczesny zakład może stale zwiększać swoją wydajność. Dobrze zaopatrzony dystrybutor ma dostęp do nowinek technologicznych i umożliwia sprowadzenia nawet rzadkich elementów na życzenie klienta. Przestarzałe systemy w zakładzie to najlepszy sposób, aby wydać pieniądze i nie osiągnąć zamierzonego rezultatu. Nawet kupując nieużywany egzemplarz, starsze maszyny mogą mieć problemy z kompatybilnością, przez co wdrożenie ich do użytku w zakładzie sprawi dodatkowe problemy.

Elastyczność i dostępność


Dystrybutor pras krawędziowych to nie tylko sprzedawca, ale również partner podczas dopasowywania sprzętu do potrzeb Twojej firmy. Sprzedaż standardowych maszyn bez możliwości ekstensywnej modyfikacji jest znakiem, że dostawca nie spełni naszym wymagań. Zakłady różnią spod względem wielkości, przeznaczenia, ustawienia linii produkcyjnej oraz innych czynników. Klienci poszukują rozwiązań, które obejmują nie tylko samą maszynę, ale również osprzęt, podajniki oraz dodatkowe czujniki bezpieczeństwa. Dobry dostawca pras krawędziowych umożliwia klientom modyfikacje prasy wedle uznania z wykorzystaniem renomowanych części.

Szybkość realizowania zamówień


O tym, że czas to pieniądz nie trzeba przekonywać żadnego przedsiębiorcy. Szybkość, z jaką dystrybutor realizuje zlecenia stanowi jeden z najważniejszych czynników, który decyduje o satysfakcjonującej współpracy z klientem. Gdy trzeba wymienić część lub dostarczyć zamiennik każda godzina przestoju linii produkcyjnej generuje straty – zwłaszcza w sytuacji, gdy niedziałająca prasa krawędziowa blokuje inne urządzenia. Dystrybutor odpowiada również za serwisowanie urządzenia, toteż szybki czas reakcji jest niezwykle istotny. Przy maszynach, których ciężar wynosi kilka ton, konieczne jest przeprowadzenie napraw na miejscu lub przewóz z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu.

Specjalistyczny pakiet wsparcia


Kolejnym elementem umowy z dystrybutorem sprzętu CNCszkolenia z obsługi danego urządzenia. Prasy krawędziowe różnią się pod względem zamontowanych systemów bezpieczeństwa, sterowników, szybkości belki lub sposobu operowania. Z tego powodu dystrybutor jest zobowiązany do przeprowadzenia kompleksowego szkolenia operatorów w taki sposób, aby mogli oni samodzielnie korzystać z prasy krawędziowej w zakładzie.

Reputacja dystrybutora oraz marki


Podobnie jak w każdej innej gałęzi sprzedaży, najlepszym wyznacznikiem jakości świadczonych usług jest dobra reputacja, jaką cieszy się konkretny dystrybutor. Dobre relacje z klientami to wizytówka rzetelnego sprzedawcy, który dokłada starań, aby spełnić oczekiwania nabywców. Szybkość realizacji zamówień, dostępność części w magazynie, wsparcie techniczne oraz szkoleniowe to elementy składowe reputacji dystrybutora. W przeciwieństwie do wielu usług, zadowolenia klientów nie da się kupić, przez co w poszukiwaniu dobrego partnera warto zapoznać się z opiniami innych nabywców.

Warto dodać, że w przypadku zakupu prasy krawędziowej współpraca z dystrybutorem nie jest jednorazową wymianą. Oprócz szkoleń personelu sprzedawca odpowiada również za serwisowanie maszyny – zarówno w czasie trwania gwarancji, jak i po jej wygaśnięciu. Ze względu na zakres usług świadczonych przez dystrybutora, musimy zdawać sobie sprawę, że współpraca z danym sprzedawcą będzie trwała wiele lat. Z tego powodu rozsądnie jest poświęcić nieco czasu na zbadanie wszystkich ofert i wybranie tej, która w pełni odpowiada naszym wymaganiom. Szukasz sprawdzonego dystrybutora pras krawędziowych? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Bitop

Przeczytaj także: Najważniejsze parametry techniczne prasy krawędziowej CNC - na co zwrócić uwagę?
 

Zainteresowany ofertą? Skontaktuj się z nami