Skup maszyn używanych

Rozbudowa obiektu, zwiększenie przepustowości linii produkcyjnej, poszerzenie oferty lub kwestie techniczne – powodów dla wymiany maszyn do obróbki metalu może być wiele, jednakże oprócz wyboru nowych urządzeń, należy odpowiedzieć również na pytanie: co zrobić ze starym sprzętem?

Szybko i sprawnie – skup maszyn do obróbki metalu

Niezależnie od tego, czy mowa o prasach krawędziowych, czy gilotynach hydraulicznych, narzędzia do pracy z metalem to duże, ciężkie, a także wysoce wyspecjalizowane urządzenia. Jeżeli maszyna była regularnie serwisowana, zachowa sprawność – a zatem i wartość – przez wiele lat po wygaśnięciu gwarancji. Nawet w momencie modernizacji lub sprzedaży takie narzędzia mogą być w pełni funkcjonalne i bez większych trudności sprostają wymogom pracy w nowym miejscu. Jednakże transport oraz składowanie sprzętu do obróbki metalu może nastręczać trudności ze względu na gabaryty i wagę urządzeń – bezpieczne przesunięcie maszyny do magazynu będzie wymagało odpowiedniego sprzętu. Warto przy tym wspomnieć, że długotrwałe składowanie pras lub gilotyn nie jest opłacalne. Z czasem urządzenia będą traciły na wartości, a nawet starannie zabezpieczone podzespoły będą wymagały przeglądu lub napraw, co dodatkowo utrudni znalezienie potencjalnego kupca.

Najlepszym wyjściem z takiej sytuacji jest skup pras krawędziowych prowadzony przez firmę BITOP. Tym sposobem można spieniężyć niepotrzebne maszyny, zadbać o ich transport, a także uzyskać preferencyjną cenę lub zniżkę na nowe narzędzia w ramach wymiary „stare za nowe”. Dzięki obecności doświadczonych fachowców, od lat zajmujących się sprzedażą, serwisem oraz szkoleniami maszyn do obróbki metalu, klienci mogą liczyć na rzetelną wycenę i pomoc na każdym etapie sprzedaży. Chociaż firma BITOP przede wszystkim skupia się na zakupie pras krawędziowych i gilotyn hydraulicznych marki Ermaksan, mile widziane są również oferty dotyczące urządzeń od innych producentów.

Dlaczego skup maszyn do obróbki metalu firmy BITOP to idealne rozwiązanie dla wszystkich klientów?

Niezależnie od konstrukcji urządzenia do pracy z metalem łączy wysoka wydajność, która pozwala sprostać wymogom współczesnego rynku. Maszyny tego typu muszą cechować się precyzją obróbki, a także powtarzalnością podczas każdego cyklu pracy, aby zapewnić możliwość wytwarzania dużych partii części wedle podanych wytycznych. Mowa zatem o wyspecjalizowanych, sterowanych komputerowo maszynach, co odzwierciedla ich cena nowych egzemplarzy. Skup gilotyn hydraulicznych oraz pras krawędziowych pozwala szybko odsprzedać maszynę bez konieczności samodzielnego szukania kupca. Pozwala to oszczędzić sporo czasu oraz wysiłku, gdyż firma BITOP nie tylko skupuje używane maszyny, ale również oferuje możliwość zniżki na zakup nowego sprzętu. Takie rozwiązanie to świetne wyjście dla przedsiębiorstw, które planują rozbudowę linii produkcyjnej lub unowocześnienie parku maszynowego, przy jednoczesnym spieniężeniu dotychczasowego wyposażenia zakładu.

Firma BITOP zajmuje się nie tylko sprzedażą, ale również transportem oraz szkoleniami związanymi z obsługę maszyn do obróbki metalu. Dzięki temu w krótkim czasie można wymienić starsze modele urządzeń na bardziej wydajny sprzęt, a także zapewnić ich odbiór w ramach rozliczenia. To niezwykle wygodne rozwiązanie, które redukuję liczbę logistycznych problemów związanych z modernizacją zakładu i pozwala zredukować wydatki na nowe maszyny. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest szeroki katalog firmy BITOP, obejmujący nowoczesne prasy krawędziowe marki UPTEC oraz gilotyny do metalu marki UPTEC i nożyce gilotynowe marki HARSLE. Oprócz sprzedaży maszyn firma BITOP zajmuje się dystrybucją części zamiennych, płynów eksploatacyjnych, a także serwisowaniem urządzeń. Dzięki temu klienci, planujący skorzystać z oferty skupu, mogą skorzystać z licznych korzyści, towarzyszących współpracy z firmą BITOP – takich jak m.in. serwisowanie maszyn oraz przeprowadzenie pierwszego rozruchu po dostarczeniu urządzenia. Wystarczy jeden telefon lub e-mail, aby przekonać się, dlaczego BITOP od lat cieszy się uznaniem klientów.

Zainteresowany ofertą? Skontaktuj się z nami