Blog firmowy

Blog - bądź na bieżąco

Nowości z bloga Sprawdź co nowego

Obróbka ubytkowa metalu - Definicja, techniki i zastosowanie

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak dokładnie powstają metalowe elementy, które codziennie spotykamy w naszym otoczeniu? Proces, który stoi za ich kształtem i strukturą, nazywa się obróbką ubytkową metalu. Jest to technika, która, mimo że nie jest powszechnie znana, odgrywa kluczową rolę w wielu gałęziach przemysłu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu procesowi, omówimy różne techniki i metody, które są stosowane, a także narzędzia niezbędne do jego przeprowadzenia.

Jakie maszyny są niezbędne w warsztacie obróbki metalu?

Czy wiesz, że globalny rynek maszyn do obróbki metalu jest wart miliardy dolarów i ciągle rośnie? To dlatego, że bez odpowiednich maszyn, precyzyjna obróbka metalu byłaby niemożliwa. W tym artykule przyjrzymy się kluczowym maszynom niezbędnym w każdym warsztacie obróbki metalu. Omówimy podstawowe urządzenia, które są nieodzowne w procesie obróbki, takie jak te służące do cięcia, gięcia i szlifowania metalu.

Elektromechaniczne a hydrauliczne nożyce gilotynowe

Elektromechaniczne i hydrauliczne nożyce gilotynowe są powszechnie stosowane w różnych branżach, szczególnie w przemyśle metalowym i obróbce blach. Obie te maszyny są niezbędne w przycinaniu i cięciu różnego rodzaju materiałów, ale działają na zupełnie różnych zasadach. W tym artykule przyjrzymy się bliżej tym dwóm typom nożyc gilotynowych, dowiemy się, jak działają, porównamy je i omówimy ich zastosowania.

Zainteresowany ofertą? Skontaktuj się z nami