Blog firmowy

Blog - bądź na bieżąco

serwis prasy krawędziowej Bitop

Jak często należy kontrolować prasę krawędziową?


 Jedno z często pojawiających się pytań to: "Jak często powinienem przeprowadzać przegląd mojej prasy krawędziowej?" Odpowiedź zależy głównie od rodzaju prasy krawędziowej i jej zastosowania. Podzielimy się ogólnymi wskazówkami, które pomogą utrzymać maszynę w doskonałej kondycji.

Codzienna lista kontrolna

Codziennie przed rozpoczęciem operacji warto szybko sprawdzić stan prasy krawędziowej. Sprawdź poziom płynu hydraulicznego i upewnij się, że nie ma wycieków. Skontroluj narzędzia do gięcia pod kątem oznak zużycia lub uszkodzeń, a także upewnij się, że są odpowiednio zamocowane. Dodatkowo, potwierdź funkcjonalność wszystkich systemów bezpieczeństwa. Codzienne kontrole wymagają czasu, ale pomagają zidentyfikować i zapobiec pogłębianiu się ewentualnych problemów.

Tygodniowa lista kontrolna

Co tydzień warto poświęcić czas na bardziej szczegółową ocenę. Obejmuje to czyszczenie maszyny, aby usunąć nagromadzoną kurz i zanieczyszczenia, które mogą wpływać na jej wydajność. Należy smarować wszystkie ruchome części zgodnie z zaleceniami producenta, aby zminimalizować tarcie i zapobiec zużyciu prasy i poszczególnych elementów. Sprawdź także wyważenie tylnego zderzaka i belki, dokonując ewentualnych regulacji.

Miesięczna lista kontrolna

Miesięczne inspekcje powinny być bardziej kompleksowe. Na tym etapie trzeba dokładnie zbadać układ hydrauliczny - szukać oznak zużycia uszczelek i cylindrów. Sprawdź także elementy elektryczne pod kątem luźnych połączeń lub oznak przegrzewania. Jeśli prasa krawędziowa jest modelem CNC, zalecamy regularne tworzenie kopii zapasowej programów.

Rozszerzony serwis prasy krawędziowej

Producenci mogą sugerować różne interwały serwisowe, ale ogólna zasada mówi o przeprowadzeniu pełnej kontroli co 2000 godzin pracy. Obejmuje to wymianę oleju hydraulicznego, sprawdzenie ramy i belki pod kątem zużycia oraz, jeśli konieczne, ponowną kalibrację maszyny. Warto wtedy skorzystać z usług profesjonalnego eksperta do kompleksowej inspekcji i serwisu prasy krawędziowej.

Firma BiTop może regularnie sprawdzać i serwisować Twoją prasę krawędziową lub inne maszyny do obróbki metalu jak nożyce gilotynowe, zapewniając ich wydajność i maksymalizując okres eksploatacji. Zatrudnienie naszych ekspertów do regularnych przeglądów prasy krawędziowej pomoże utrzymać wysoką produktywność i jakość w Twojej firmie. Pamiętaj, że konserwacja zapobiegawcza jest bardziej opłacalna niż naprawy pras krawędziowych, które mogą prowadzić do wielogodzinnych przestojów w firmie. Skontaktuj się z nami już dziś, aby skorzystać z profesjonalnego serwisu i zapobiegawczej konserwacji swoich pras krawędziowych i nożyc do cięcia blachy.

Zainteresowany ofertą? Skontaktuj się z nami