Sprzedaż

Brzeszczoty do cięcia metalu PILANA


Piły taśmowe do metalu

Przedstawiamy ofertę najwyższej jakości pił do przecinarek taśmowych. Dzięki specjalnej konstrukcji taśmy, którą zapewnia stal sprężysta, stopowa oraz zastosowaniu najnowszej techniki zgrzewania wiązką elektronów, nasze piły zapewniają wysoką jakość cięcia oraz długą żywotność taśmy tnącej. W naszym katalogu znajduje się bardzo szeroki asortyment pił do cięcia metalu. Taśmy wykonywane są w typie M42 oraz M51. Oferta przedstawia piły do poszczególnych twardości materiału - od aluminium, poprzez stal czarną, aż po stal nierdzewną.
W branży pił taśmowych do cięcia metalu bardzo ważny jest dobór odpowiedniej taśmy do specyfiki produkcji. Proponujemy szeroką gamę produktów na którą składają się typy:

 

M42 - UNIVERSAL

M42 - MASSIVE

M42 - ALUCUT

M42 - PROFILE

M42 – REGULAR

M42 – REGULAR  PLUS

M42 - PLUSCUT

M51- MASSIVE PROFI

M51- GRINDCUT  + TIN

M51 - TEMPEST

 

Nasi specjaliści na podstawie przeprowadzonego wywiadu i charakterystyki produkcji są w stanie dopasować optymalny produkt, który spełni oczekiwania każdego klienta.

Profesjonalne brzeszczoty do pił taśmowych do metalu w ofercie firmy BITOP

W ramach naszej oferty proponujemy Państwu szeroki i mocno zróżnicowany asortyment taśm do cięcia metalu, na który składają się przede wszystkim piły Pilana Metal. Wspomniana firma działa nieprzerwanie od 1934 roku i obecnie jest największym producentem wyrobów tego rodzaju w całych Czechach. Dużą oraz nieustannie rosnącą popularnością cieszy się również w krajach środkowo-wschodniej Europy, a zatem także i w Polsce.

Wyroby sygnowane logo tego przedsiębiorstwa cechują się przede wszystkim wieloletnią efektywnością pracy i wytrzymałością na codzienną eksploatację oraz bardzo atrakcyjnym stosunkiem ceny do uzyskiwanej w zamian jakości. To właśnie w związku z tymi atutami, piły Pilana stanowią trzon naszego asortymentu.

Brzeszczot taśmowy do metalu w wielu rozmaitych wariantach

W zależności od Państwa potrzeb możemy zaproponować taśmy do cięcia metalu wykonywane w typie M42 lub M51. Poszczególne z ich modeli nadają się do cięcia bardzo niejednolitych elementów – od tych wykonanych z materiałów pełnych, przez profile, przewody, rury i kształtowniki, aż po detale, który obróbka jest wyjątkowo silnie skomplikowana.

Za sprawą szerokiego zakresu podziałek zębów, a także dzięki mocno zróżnicowanym szerokościom, długościom i grubościom dostępnych u nas brzeszczotów taśmowych do metalu, będą w stanie Państwo w sposób efektywny ciąć materiały o różnych rozmiarach i stopniach twardości. W naszym asortymencie znajduje się bowiem zarówno piła do cięcia aluminium, jak i taśmy przeznaczone do stali czarnej czy nierdzewnej.

Taśma do cięcia metalu od BITOP – najpopularniejsze rodzaje

Jeśli chodzi o konkretne rodzaje uwzględnionych w naszej ofercie taśm tnących do metalu, do najpopularniejszych z nich należą przede wszystkim:

· M42 UNIVERSAL – wykorzystywane do cięcia wszelkich powszechnych gatunków stali, których wytrzymałość na rozciąganie wynosi 1400 N/mm2. Ponadto stosowane są także do kształtowego wycinania detali, przy cięciu profili wykonywanych z kolorowych metali oraz w ramach skrawania rur. Przy użyciu przecinarek pionowych za ich pośrednictwem można również skrawać profile cienkościenne oraz o ściankach średniej grubości. Taśmy do cięcia metalu tego typu pozwalają operować zarówno na elementach pojedynczych, jak i na pakietach.

· M42 MASSIVE – podobnie jak wariant poprzedni umożliwiają cięcie wszelkich powszechnych gatunków stali, których wytrzymałość na rozciąganie wynosi 1400 N/mm2, a także obróbkę metali kolorowych (również pojedynczo lub w pakietach). Oprócz tego jednak pozwalają też na cięcie materiałów litych o przekrojach średnich oraz dużych i świetnie radzą sobie z elementami, takimi jak grubościenne rury.

· M42 ALUCUT – piła do cięcia aluminium i stopów aluminium, a także do obróbki materiałów o silnej tendencji do zakleszczania. Ponadto doskonale sprawdzają się również przy cięciu profili o relatywnie dużej długości i grubych ściankach.

· M42 PROFILE – uniwersalny brzeszczot do piły taśmowej do metalu. Produkt ten ze względu na wszechstronność swoich zastosowań określany jest dość powszechnie również jako „all-round”, czyli z j. angielskiego właśnie „wszechstronny”. Cechuje się on wytrzymałością na rozciąganie na poziomie 1400 N/mm2. Do jego najbardziej powszechnych opcji wykorzystania zaliczyć należy wszystkie przypadki, w ramach których występuje duża rozpiętość materiałowa w kontekście gatunków. Świetnie nadaje się do średnio– oraz wysokowęglowych stali, spośród których wymienić można m.in. konstrukcyjne, sprężynowe, stopowe, wysokostopowe oraz automatowe czy też wszelkiego typu stale narzędziowe. Jeśli chodzi o konkretne elementy, z użyciem taśmy do cięcia metalu typu M42 PROFILE bardzo skutecznie da się nią przecinać np. – zarówno pojedynczo, jak i pakietowo – profile, pręty, dwuteowniki, rury, dźwigary oraz rozmaite inne detale. Sprawdzają się szczególnie przy materiałach, które cechują się dużą tendencją do wibracji czy zakleszczania.

· M51 MASSIVE PROFI – wariant taśmy przeznaczony stalom o wytrzymałości na rozciąganie osiągającej pułap 1700 N/mm2. Umożliwia efektywną obróbkę stali austenitycznych, tytanu oraz brązu, a także bazujących na niklu stopach nierdzewnych. Dodatkowo pozwala również na skuteczne cięcie pełnych materiałów specjalnych występujących w średnich rozmiarach, w tym m.in. na obróbkę grubościennych rur.

Powyżej opisane rodzaje brzeszczotów taśmowych do metalu stanowią tylko te najpopularniejsze. W rzeczywistym asortymencie posiadamy ponadto typy M42: REGULAR, REGULAR PLUS oraz PLUSCUT, a także M51: GRINDCUT + TIN i TEMPEST. W przypadku chęci poznania bardziej szczegółowych informacji na temat ich zastosowań czy właściwości serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym personelem.

Taśmy tnące do metalu od BITOP – najważniejsze atuty asortymentu

Do kluczowych zalet, którymi odznacza się dowolna taśma do cięcia metalu z naszej oferty, zaliczyć należy przede wszystkim jej specjalistyczną konstrukcję. Ta opiera się bowiem na zastosowaniu bardzo dobrej jakościowo stopowej stali sprężystej oraz na wykorzystaniu innowacyjnej techniki produkcyjnej bazującej na zgrzewaniu za pośrednictwem wiązki elektronowej. Dzięki temu proponowane przez nas piły gwarantują użytkownikowi bardzo wysoką precyzję cięcia i jednocześnie długotrwale utrzymującą się sprawność.

Spośród pozostałych kluczowych cech naszych brzeszczotów taśmowych do metalu wymienić warto ponadto istotnie wyższą niż w przypadku konwencjonalnych pił taśmowych prędkość cięcia (a zatem także skrócony czas całej procedury) oraz wieloletnią żywotność i związany z nią stosunkowo niski koszt eksploatacji.

Jeśli poszukują Państwo profesjonalnych pił do cięcia aluminium lub stali, odznaczających się solidnością, wysoką precyzją pracy, a także optymalnym stosunkiem ceny do jakości, serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty. W przypadku z kolei pytań lub problemów z dobrem właściwego wariantu taśmy, gorąco zachęcamy również do kontaktu z naszym personelem doradczym.

Zainteresowany ofertą? Skontaktuj się z nami